Deutschland

Kde hledat nabídky práce v Německu

Pokud neovládáte cizí jazyk, zkuste hledat nabídky práce v Německu bez němčiny. V případě že německy hovoříte skutečně dobře, máte situaci značně ulehčenou. Není problémem hledat nabídky přímo na německých pracovních portálech. Mezi nejznámější stránky v tomto směru patří Arbeitsagentur.de, Monster.de, Jobpilot.de a Karriere.de. Samozřejmě spoléhat se nemusíte pouze na německy psané stránky, jelikož i tuzemské pracovní servery se pyšní bohatou databází. Zkuste si tedy projít i ty české, například tuto: nabídka práce v Německu.

Druhým krokem může být kontaktování personální agentury, a to jak německé, tak i české. U nich máte výhodu toho, že práci hledají za Vás a v případě odpovídající nabídky vás kontaktují. Stejně tak řada z nich nabízí i full service služby, kdy vám mohou zajistit všechny potřebné formality, ubytování či pomoc na úřadech. Nevýhodou této možnosti jsou většinou poplatky spojené se zprostředkováním práce.

Vzor životopisu v němčině

Bez kvalitně napsaného životopisu se samozřejmě při žádosti o práci v Německu neobejdete. A to ať už hledáte zaměstnání přes agenturu, či práci poptáváte přímo. Životopis musí být pochopitelně napsaný v německém jazyce, stejně jako přidružený průvodní dopis. Zde si můžete zdarma stáhnout vzor životopisu v němčině. Kromě klasických informací nezapomeňte ani na to, dát k dispozici kontakty na stávající nebo minulé zaměstnavatele, kteří na vás poskytnou dobré reference.

Průměrné platy v Německu

Každému je jasné, že německé platy jsou výrazně vyšší, než ty české. Pokud je právě vysoký plat vaší hlavní motivací, pojďme se podívat na několik základních pracovních pozic, které jsou u nás většinou ohodnoceny mzdou nepřevyšující 15 000 Kč.

  1. Hlídač – v Německu bere necelých 40 000 Kč
  2. Pokladní – cca. 40 000 Kč
  3. Prodavač – cca. 42 000 Kč
  4. Skladník – cca. 45 000 Kč

Pokud hledáte kvalifikovanější profese, máme jistotu ještě větších výdělků. Například bankovní úředník si přijde na 70 000 Kč, podobně jako grafik nebo referent. Mzda psychologa se pohybuje okolo 86 000 Kč, přičemž podobně je na tom stavební inženýr či redaktor.

V jakém oboru se hledá práce nejsnadněji?

Při výběru práce je dobré hledět také na to, zda jsme skutečně kvalifikovaní natolik, abychom danou práci bez problémů zvládli. Pokud vás zajímá přehled v Německu nejčastěji poptávaných profesí, pak mezi ně jistě patří:

  1. Pracovníci ve zdravotnictví
  2. Pracovníci v technických oborech a řemeslníci
  3. Pracovníci v cestovním ruchu a pohostinství
  4. Řidič kamionu

Jak už napovídá uvedený seznam profesí, není problém najít práci v oboru, který vyžaduje vysoký stupeň kvalifikace a znalosti německého jazyka, ale i v těch, kde stačí pouhá pracovitost a spolehlivost.

S dokazováním kvalifikace souvisí takzvaná reglementace. Abyste mohli nastoupit na místo, u kterého je třeba prokázat své vzdělání a znalosti, je potřeba si nechat uznat dosaženou kvalifikaci. To lze udělat už před odjezdem do Německa, tedy od nás, z Čech. Díky tomu se vyhnete případným problémům, které jsou spojeny se skládáním dalších zkoušek. To se týká především výše zmíněné práce ve zdravotnictví.