Nabídka práce v Německu

Kde hledat nabídky práce v Německu

Pokud neovládáte cizí jazyk, zkuste hledat nabídky práce v Německu bez němčiny. V případě že německy hovoříte skutečně dobře, máte situaci značně ulehčenou. Není problémem hledat nabídky přímo na německých pracovních portálech. Mezi nejznámější stránky v tomto směru patří StepStone, Kalaydo, Jobware, Arbeitsagentur.de, Monster.de, Jobpilot.de a Karriere.de. Samozřejmě spoléhat se nemusíte pouze na německy psané stránky, jelikož i tuzemské pracovní servery se pyšní bohatou databází. Zkuste si tedy projít i ty české, například tuto: nabídka práce v Německu.

Druhým krokem může být kontaktování personální agentury, a to jak německé, tak i české. U nich máte výhodu toho, že práci hledají za Vás a v případě odpovídající nabídky vás kontaktují. Stejně tak řada z nich nabízí i full service služby, kdy vám mohou zajistit všechny potřebné formality, ubytování či pomoc na úřadech. Nevýhodou této možnosti jsou většinou poplatky spojené se zprostředkováním práce.

Pracovní místa, která můžete najít v Německu, aniž byste mluvili německy

Představa, že najdete práci v Německu bez znalosti jediného slova cizího jazyka je bohužel lichá. Několik málo frází ať už v Němčině, nebo Angličtině prostě potřebovat budete. Pokud zvládnete několik základních frází a to je vše bude potřeba hledat práci při které nemusíte s lidmi komunikovat. Takovou práce bude lepší hledat ve velkých městech, kde je větší nabídka na pracovním trhu, ale samozřejmě i větší konkurence. Podívejme se na několik typů práce, kde není němčina potřeba.

Venčení mazlíčků

Pokud milujete zvířata, může to být pro vás to pravé. V Německu je spousta možností, jak vydělat peníze jako chovatel domácích mazlíčků nebo člověk který je venčí, a dobrá zpráva je, že na tyto práce nemusíte mluvit německy. V průměru může si starostí o mazlíčky můžete v Německu vydělat asi 50 EUR za den.

Doručování

Pokud máte kolo nebo skútr, můžete začít vydělávat slušné peníze při doručování zásilek společností jako Amazon Flex nebo Lieferando . Jako kurýr se nejen dobře naučíte znát město, ve kterém se pohybujete, ale vyděláváte také přibližně 65 EUR denně. I tento typ práce nevyžaduje znalost němčiny, ale dobrá znalost angličtiny nebo základní úroveň němčiny může být užitečná.

Domácí kuchař

Pokud umíte vařit a máte byt v Německu, kam můžete pozvat hosty, můžete se stát domácím kuchařem. Jako domácí kuchař můžete vydělávat peníze tím, že vaříte jídlo pro místní obyvatele a turisty a hostíte je ve svém domě. Nemusíte mluvit německy, ale musíte být schopni pohodlně komunikovat se svými hosty, takže by byla dobrá znalost třeba angličtiny. Domácí kuchaři obvykle vydělají asi 12 euro za každou osobu, pro kterou vaří. Pokud chcete být kuchařem a chcete sdílet vaše jídla s ostatními, mohlo by to být pro vás skvělé. Pokud to zní zajímavě, měli byste vyzkoušet nabídky od společností jako Mamaz Social Food , BonAppetour a Meal Sharingk dispozici v Mnichově, Berlíně a dalších německých městech.

Nabíjení koloběžek

Výhodou této práce je, že je to velmi jednoduché, časově flexibilní, dobře placené a nevyžaduje žádné mluvení německy. Nabíjení skútrů je perfektní úkol pro studenty, kteří hledají flexibilní práci, nebo pro kohokoli, kdo chce vypomoci svému rozpočtu. Osoba, která nabíjí koloběžky si může vydělat až 150 EUR za den.

Hlídání dětí

Pokud máte rádi děti, pak by vám hlídání dětí mohlo vyhovovat. Babysits je služba, která pomáhá rodičům najít hlídání pro jejich dětí. Web funguje primárně v němčině, ale rodiče zveřejňují nabídky také v angličtině. Babysitters mohou vydělat asi 50 euro za den. Další výhoda je, že hlídání dětí je skvělý způsob, jak se naučit jazyk. Děti používají jednodušší jazyk než dospělí, takže i když skončíte u hlídání dětí německy mluvící rodiny, své jazykové dovednosti si můžete vylepšit v průběhu práce právě s dětmi.

Úklid

V zemi, která je tak hustě osídlená jako Německo, bude pravděpodobně vždy k dispozici spousta pracovních míst pro uklízeče a uklízečky. Pokud nemáte mnoho odborných zkušeností a nemluvíte jazykem, pak by pro vás mohla být úklidová práce dobrou volbou. Úklid vám může přinést přibližně 65 EUR za den práce. Nejoblíbenější službou pro hledání uklízeček je Helpling, který je k dispozici ve všech větších německých městech.

Mystery shopper

Jednou z možností je také stát se utajeným nakupujícím. Mystery shopper je osoba, která navštěvuje obchody a vykonává malé úkoly pro větší korporace, jako je fotografování jejich produktů nebo jejich reklam a nabídek. Tyto práce jsou založeny na aplikaci a nevyžadují rozhovory s ostatními lidmi, takže z němčiny musíte přeložit pouze to, co jste si přečetli v aplikaci. Pokud jste ve Frankfurtu, podívejte se na HGEM . Pokud žijete v Berlíně, můžete si vybrat mezi HGEM Clic and Walk .

Vzor životopisu v němčině

Bez kvalitně napsaného životopisu se samozřejmě při žádosti o práci v Německu neobejdete. A to ať už hledáte zaměstnání přes agenturu, či práci poptáváte přímo. Životopis musí být pochopitelně napsaný v německém jazyce, stejně jako přidružený průvodní dopis. Kromě klasických informací nezapomeňte ani na to, dát k dispozici kontakty na stávající nebo minulé zaměstnavatele, kteří na vás poskytnou dobré reference.

Průměrné platy v Německu

Každému je jasné, že německé platy jsou výrazně vyšší, než ty české. Pokud je právě vysoký plat vaší hlavní motivací, pojďme se podívat na několik základních pracovních pozic, které jsou u nás většinou ohodnoceny mzdou nepřevyšující 15 000 Kč.

  1. Hlídač – v Německu bere necelých 40 000 Kč
  2. Pokladní – cca. 40 000 Kč
  3. Prodavač – cca. 42 000 Kč
  4. Skladník – cca. 45 000 Kč

Pokud hledáte kvalifikovanější profese, máme jistotu ještě větších výdělků. Například bankovní úředník si přijde na 70 000 Kč, podobně jako grafik nebo referent. Mzda psychologa se pohybuje okolo 86 000 Kč, přičemž podobně je na tom stavební inženýr či redaktor.

V jakém oboru se hledá práce nejsnadněji?

Při výběru práce je dobré hledět také na to, zda jsme skutečně kvalifikovaní natolik, abychom danou práci bez problémů zvládli. Pokud vás zajímá přehled v Německu nejčastěji poptávaných profesí, pak mezi ně jistě patří:

  1. Pracovníci ve zdravotnictví
  2. Pracovníci v technických oborech a řemeslníci
  3. Pracovníci v cestovním ruchu a pohostinství
  4. Řidič kamionu

Jak už napovídá uvedený seznam profesí, není problém najít práci v oboru, který vyžaduje vysoký stupeň kvalifikace a znalosti německého jazyka, ale i v těch, kde stačí pouhá pracovitost a spolehlivost.

S dokazováním kvalifikace souvisí takzvaná reglementace. Abyste mohli nastoupit na místo, u kterého je třeba prokázat své vzdělání a znalosti, je potřeba si nechat uznat dosaženou kvalifikaci. To lze udělat už před odjezdem do Německa, tedy od nás, z Čech. Díky tomu se vyhnete případným problémům, které jsou spojeny se skládáním dalších zkoušek. To se týká především výše zmíněné práce ve zdravotnictví.

Také by vás mohlo zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *