Učte se německy zdarma


Poslouchejte, sledujte, mluvte a pochopte: Zde najdete online kurzy, videa, aplikace a tandemové partnery pro německý jazyk.

Němčina pro vás – společně se učit němčinu

Chcete se spolu s ostatními naučit německy ? Pak se zdarma zaregistrujte v komunitě „Němčina pro vás“ . Prostřednictvím osobních zpráv a chatu mohou všichni uživatelé sdílet své zkušenosti a učit se společně. Goethe-Institut nabízí 190 cvičení a výukových her pro začátečníky i pokročilé.

24h German – Učte se s Idou německy

Ida je v Mnichově nová a ukazuje vám její každodenní život. V krátkých videích na jejím youtube kanálu 24h němčina vysvětluje gramatiku, slovní zásobu a zvláštnosti německého jazyka a kultury. Ať už se jedná o první rande, nebo pivo na zahrádce – Ida také komunikuje německé způsoby  vtipné a vhodné pro každodenní použití. Odpovídá také na otázky uživatelů.

Rádio D

Paula a Philipp pracují jako redaktoři na fiktivní berlínské rozhlasové stanici Radio D a zkoumají příběhy a tajemné události v Německu. Ve dvou ročních obdobích, každý s 26 epizodami, jazykový kurz trénuje poslechové porozumění německých začátečníků. Zvuky na pozadí a anglicky mluvící moderování pomáhají sledovat zážitky Pauly a Philippa.

Naučte se německy s Deutsche Welle

Národní rozhlasová služba Deutsche Welle (DW) nabízí širokou, bezplatnou nabídku pro výuku němčiny : Pomalu mluvené zprávy, telenovela a nový kurzový program „Deutsch mobil“ pro chytrý telefon a tablet.

Naučte se německy s tandemovým partnerem

Nejlepší je naučit se nový jazyk prostřednictvím mluvení, ať už na osobní schůzce nebo přes Skype. Na stránkách TandemPartners najdete partnery německého jazyka. Stačí zadat svůj rodný jazyk a cílový jazyk němčina.

Německý trenér

Základní znalosti německého jazyka zajišťuje německý trenér Goethe-Institutu. V deseti kapitolách je jejich slovní zásoba a struktura německého jazyka školena prostřednictvím her, hádanek a zvukových dialogů. Krátká cvičení lze provést ve vlaku nebo během přestávky na kávu.

Napsat komentář