Nejžádanější práce v Německu

Dobře vyškolení profesionálové mají nejlepší šance na německém trhu práce. Deset nejvyhledávanějších profesí a cenné tipy pro zahraniční zájemce.

Mnoho německých firem hledá inženýry a techniky

Německá ekonomika je na vzestupu a vypadá to zejména v některých odvětvích k porodu. Od roku 2012 do roku 2017 se počet zaměstnanců zvýšil o 2,88 milionu na 32,16 milionu – rekord.

Deset nejvyhledávanějších povolání v Německu:
 

 1. Vývojář softwaru a programátor
 2. Elektroničtí technici, elektrikáři
 3. Zdraví a ošetřovatelství
 4. IT konzultanti, IT analytici
 5. Ekonom
 6. Account Manager, klientský konzultant
 7. Asistent produkce
 8. Obchodní zástupci, obchodní asistenti
 9. Manažer prodeje, produktový manažer
 10. Architekti, stavební inženýři

Zdroj: Akademie DEKRA 2018

Spolková vláda plánuje imigrační zákon pro zahraniční kvalifikované pracovníky . To usnadní mezinárodním žadatelům hledat práci v Německu. Již nyní mají kvalifikovaní uchazeči ze zahraničí mnoho šancí na nalezení dobře placeného zaměstnání v Německu.

Tato odvětví a profese nabízejí nejlepší vyhlídky pro zahraniční profesionály:

zdravotnictví

Na německých klinikách a praxích chybí přibližně 5 000 lékařů. Máte-li zahraniční titul v oboru medicíny, můžete získat licenci v Německu od roku 2012. To se týká uchazečů ze zemí EU. Příslušný titul musí být uznán jako rovnocenný s německou lékařskou kvalifikací.

inženýrské kariéry

Zvláště vyhledávanými oblastmi pro inženýry jsou strojírenství a automobilový průmysl, elektrotechnika, stavebnictví, informatika a telekomunikace.

MINT – matematika, informatika, věda a technika

Absolventi STEM mají v soukromých společnostech velmi dobré šance, ale velká výzkumná pracoviště společnosti Max Planck a společnosti Fraunhofer také nabízejí atraktivní pracovní místa.

odborníci

Žadatelé s odbornou kvalifikací mají v Německu dobré pracovní příležitosti. To platí i pro uchazeče ze zemí mimo Evropskou unii, pokud splňují tyto požadavky: V oboru musí být

 • nedostatek kvalifikovaných pracovníků,
 • konkrétní pracovní nabídka.

V současné době v Německu hledají sestry   – v domech důchodců a v nemocnicích.

Napsat komentář